Chalupa Daisy Posázaví: rekreační ubytování blízko Prahy

5 důvodů, proč letos strávit dovolenou v české přírodě

Rok se s rokem sešel a opět nastává ten nelehký úkol – naplánovat perfektní rodinnou dovolenou. Ať už jste zarytí fanoušci plážového all inclusive či nadšení turisté táhnoucí kočárek po dlažebních kostkách evropských metropolí, ukážeme Vám, proč byste letos pro svou dovolenou měli raději zvolit pobyt v české přírodě.

Čerstvý vzduch a nulový světelný smog

Věděli jste, že i pouhé dvě hodiny pobytu na čerstvém vzduchu týdně výrazně přispějí k lepšímu psychickému a fyzickému zdraví? A teď si představte, kolik hodin k dobru naberete za týdenní dovolenou v přírodě! Odpočinout si můžete i od otravných billboardů a světélkujících nápisů večerek. Tady Vám do očí budou svítit maximálně světlušky. 

Aktivní dovolená

Už Vás omrzelo válení se na pláži a cesta od baru k bazénu Vám jako jediná denní aktivita nestačí. V tom případě je čas na změnu. Výšlapy po turistických stezkách či sjíždění cyklistických tras jsou zaručeným receptem, jak se zbavit nudy a přijet z dovolené s nádhernými zážitky.

Doma chutná nejlépe

Po nabitém dni si rádi dopřejeme pořádné hodování. Česká kuchyně chutná nejlépe na poctivém venkově. Večer si můžeme zpříjemnit grilováním či opékáním špekáčků. Navíc se nemusíme bát, že by nám k jídlu chybělo vychlazené české pivo.

Útěk před parným počasím

Není nic horšího než trčet v třicetistupňovém vedru uprostřed rozpáleného náměstí mezi davy turistů. Mnohem příjemněji Vám bude v lese, kde oproti tomu koruny stromů poskytují tolik chtěný úkryt před letními pařáky. Že se raději zchladíte ve vodě? To můžete i v bazéně či řekách a potocích. A pokud by ani to nestačilo, také české hrady a zámky nabízí návštěvníkům ve svých útrobách příjemný chládek.

Žádný signál = žádný problém

Nic Vám neuleví od pracovního stresu tolik jako území bez pokrytí operátora. Pokud Vás šéf nemůže zastihnout z důvodu špatného signálu, není ani možné zavalit Vás ,,drobnostmi, co ti zaberou jen 5 minut”. Konečná svoboda na Vás čeká právě v tom nejzapadlejším koutě českých luhů a hájů, kam dosáhne jedině cvrlikání štěbetajícího ptáčka (a nemyslíme tím toho modrého z Twitteru).