Chalupa Daisy Posázaví: rekreační ubytování blízko Prahy

Výlety v okolí

Pro oblast Posázaví je typická nádherná divočina s kaňonem řeky Sázavy. Zdejší nespoutaná a romantická příroda rozhodně stojí za prozkoumání a nabízí mnoho zajímavých turistických cílů.

Okolí, Chalupa Daisy Posázaví
Okolí, Chalupa Daisy Posázaví

Posázaví láká návštěvníky již dlouho. Právě zde vznikaly trampské osady, jejichž stopy můžete najít dodnes všude kolem Posázavské stezky. Posázavská stezka je nejstarší naučná stezka u nás, pochází z roku 1965. Dozvíte se zde něco o místní přírodě, stavbě trati Posázavského Pacifiku, řece Sázavě nebo historii trampingu.

Další atrakcí je samotný Posázavský Pacifik. Trať vede z Prahy do Čerčan. Je to obdivuhodné stavitelské dílo. Na této trase bylo proraženo 15 tunelů a nachází se na ní 8 mostů. Nejzajímavější je most Žampach, který se se vzpíná na 7 obloucích přes údolí Kocour. Se svými 41 metry je to nejvyšší železniční most u nás.

Okolí, Chalupa Daisy Posázaví

Za návštěvu stojí také štola sv. Josefa v Dolní Studená nad údolím Kocour. Je zde zpřístupněno 200 metrů bývalých zlatonosných důlních chodeb ze 13 a 14. století, kdy zde byla mincovna v královském městě Jílové. V Domě mince na náměstí si pak můžete prohlédnout muzeum těžby zlata a stálou expozici o trampingu v Posázaví.

Pokud budete chtít více aktivní dovolenou můžete si v Týnci nad Sázavou půjčit raft nebo kanoe a projet jednu z nejhezčích vodáckých tras u nás. Dojedete do Pikovic. Zde je možné loď vrátit a naskočit na vlak zpět.

Z památek můžete navštívit hrad Český Šternberk, hrad Ledeč nad Sázavou nebo zámek Jemniště. Pěkný výlet nabízí i kopec Melechov se zříceninou středověkého hradu.

Okolí, Chalupa Daisy Posázaví
Okolí, Chalupa Daisy Posázaví

Za koupáním pak můžete vyrazit na Koupaliště Jílové u Prahy, vodní nádrž Štěchovice, vodní nádrž Vrané nebo Čerčanskou plovárnu.

V zimních měsících je možnost navštívit lyžařské středisko Chotouň.

Více informací najdete zde.