Chalupa Daisy Posázaví: rekreační ubytování blízko Prahy

Jak si užít dovolenou bez stresu: praktické tipy pro plánování a přípravu

Dovolená na chalupě uprostřed samoty může být skvělým způsobem, jak si odpočinout od každodenního shonu a stresu. Aby tomu tak ale skutečně bylo, je zapotřebí se na pobyt správně připravit. 

V tomto článku jsme si pro Vás připravili praktické rady a tipy, které Vám s organizací pomohou:

Naplánujte si dopředu, jaké výlety budete chtít v daném místě a jeho blízkém okolí podniknout. Pokud budete vědět, co Vás čeká, je větší šance, že si na danou aktivitu zabalíte vhodné oblečení a jiné vybavení. Zjistili jste až na místě, že se kousek od chalupy nachází ski areál, avšak lyže jste nechali doma? Ti, kteří si naplánovali pobyt dopředu se takové situaci vyhnou, a protože štěstí přeje připraveným, určitě jim i nasněží.

Pokud hledáte inspiraci pro výlety v Posázaví, nahlédněte do průvodce na našem Instagramu: https://www.instagram.com/chalupadaisyposazavi/guides/

Nezapomeňte si také zabalit dostatek jídla a oblíbených nápojů. Obě naše kuchyně v chalupě jsou plně vybavené vším, co hosté pro své vaření mohou potřebovat. Žádný letní večer se neobejde bez pořádné grilovačky či táboráku, proto se raději ujistěte, že nejedete na chalupu s prázdnou. Pokud si během dne chcete užít vaření v divoké přírodě, nezapomeňte na přenosný vařič a potřebné nádobí. Oheň však rozdělávejte vždy pouze tam, kde je to dovoleno.

Přemýšlejte o tom, jak budete trávit večery. A to i za předpokladu, že počasí nebude zrovna přívětivé. Přivezte si deskové hry, oblíbenou knihu nebo jinou zábavu, kterou můžete sdílet s rodinnou či přáteli. Zkuste vymyslet aktivitu, na kterou jste doma zatím neměli čas. Kvízový večer? Karaoke? Fantazii se meze nekladou.

Zkontrolujte si zdravotní pojištění a připravte si nezbytné léky. Pro případ nouze se hodí i malá lékárnička s obvazy či s prášky proti bolesti a jiným neduhům. Nejlepším přítelem člověka je především během procházkách v lese repelent na klíšťata a komáry. Během léta nezapomeňte na opalovací krém a přikrývku hlavy. Na opalovací krém myslete i v zimě. Již nejeden překvapený lyžař se vrátil ze sjezdovky s obrysem lyžařských brýlí vypáleným do jeho kůže.