Chalupa Daisy Posázaví: rekreační ubytování blízko Prahy

Červnové akce v Posázaví

Červen je měsíc, který sebou nese teplé slunečné dny, napjaté očekávání prázdnin, ale také spoustu kulturních akcí. Pokud hledáte způsob, jak strávit červnový víkend s rodinou nebo přáteli, neváhejte se vydat do Posázaví, kde na vás čekají různorodé akce plné zážitků a zábavy.

Den dětí na zámku Konopiště – Za pokladem vévodkyně Žofie

Každoročně se na Konopišti koná den dětí v přilehlé Růžové zahradě, který pro malé návštěvníky nabízí nabitý celodenní program. Pomocí plnění různých úkolů je čeká cesta k zasloužené odměně. Chybět také nebude představení dravců či zajímavosti ze světa rostlin

Netradiční večerní prohlídky na zámku Konopiště

Na zámku Konopiště ještě chvíli zůstaneme. Objekt totiž nově nabízí každou druhou středu unikátní prohlídku osvětlených skleníků Růžové zahrady, založenou arcivévodou Františkem Ferdinandem d’Este. A pokud se zrovna netrefíte do správného termínu, zbylé středy se koná večerní prohlídka zámku věnovaná přátelství tohoto arcivévody s hrabětem Harrachem, jenž zahrnuje také prostory a výstavní předměty, které nejsou běžně veřejnosti přístupné, včetně fotografií z atentátu v Sarajevu.

Den Kozla v pivovaru Velké Popovice

Po dlouhých čtyřech letech se opět uskuteční akce pro milovníky tohoto oblíbeného ležáku. Mimo ochutnávek piva bude k dispozici také nabídka výborného jídla, ukázky lidových řemesel a prohlídky pivovaru. Celou akci budou doprovázet kapely No Name, Brutus, O5 & Radeček a mnoho dalších.

Jílovské pivní slavnosti

Oslava zlatého moku ve zlatém městě. I tak by se dala nazvat akce, konající se pouhé 3 km od naší chalupy Daisy. Přímo v parku za muzeum v Jílovém u Prahy se představí 10 minipivovarů, každý z nich s nabídkou až 5 druhů piv. Nebude chybět také doprovodný program či aktivity pro děti jakými jsou malování na obličej, skákací hrad a trampolíny.

Hurá na prázdniny – Týnec nad Sázavou

Zábavné odpoledne je připraveno pro malé i velké v zahradě kulturního centra v Týnci nad Sázavou. Děti si zde mohou užít kouzelnické představení, skákací hrad, malování na obličej či únikovou hru. Pokud se rozhodnete této události zúčastnit, určitě nevynechejte také návštěvu místního hradu.

Uvedené akce jsou jen malou ukázkou toho, co může Posázaví nabídnout. Ať už vyhledáváte gastronomické zážitky, historické zajímavosti či pouze chcete svým dětem vykouzlit úsměv na tváři, zcela jistě v tomto půvabném koutu republiky najdete to své.